Dzień Seniora

1 październik 2021

„Starość, proszę mi wierzyć, jest dobrą i przyjemną rzeczą. To prawda, że schodzi się ze sceny delikatnie przygarbionym, ale dostaje za to wygodne miejsce na przedzie jako widz."

/-/

Tegoroczny Dzień Seniora obchodzony był w naszym Domu niezwykle radośnie i na wesoło. Na miejsce celebrowania tego tak ważnego wydarzenia wybrano domową świetlicę, która wypełniła się aż po brzegi Mieszkańcami. Uroczystość rozpoczęła Pani Renata Michalik Dyrektor Domu witając wszystkich Seniorów i składając im okolicznościowe życzenia.

Dyrektor dps składa seniorom życzenia, stojąc na scenie Dyrektor wręcza seniorce dyplom

Podczas uroczystości dwoje Mieszkańców Domu Pani Henryka i Pan Józef zostali wyróżnieni otrzymując z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy za szczególne zaangażowanie i pracę na rzecz Domu.

W drugiej części spotkania królował śpiew taniec i piosenka. Dużo wcześniej podczas zajęć terapeutycznych na kanwie” Bajki o złotej rybce” powstała uwspółcześniona historia rybki spełniającej życzenia, której autorami byli uczestnicy spotkań.

W tle banner z nazwą historii Złota Rybka, na pierwszym planie seniorzy odgrywający role Kiełbaski na grillu

Artystyczną niespodzianką stało się przedstawienie przez Seniorów tej nowej wersji. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało wywołując wśród widowni co chwila salwy śmiechu.
Podczas świętowania nie zabrakło także poczęstunku. Jesienna pogoda sprzyjała grillowaniu. Pachnące i soczyste kiełbaski smakowały tego dnia wybornie.

Seniorom życzymy zdrowia, radości, wszelkiej pomyślności i dużo, dużo pozytywnej energii.

Galeria