Kultura na miejscu” - spotkania z kwartetem Con Afetto

11,25 lipiec 2021

Miesiąc lipiec zaowocował w DPS dwoma fantastycznymi wydarzeniami kulturalnymi. Mowa tu o plenerowych koncertach muzycznych, które odbyły się w niedziele 11 i 25 lipca. Przed mieszkańcami Domu wystąpił kwartet smyczkowy Con Afetto. Koncerty odbyły się w ramach projektu „Kultura na miejscu” .

Seniorzy oglądają występ, siedząc na tarasie Zespół gra na instrumentach

W pierwszym inauguracyjnym koncercie „Tańce świata” artystki z Con Afetto zabrały Seniorów w muzyczną podróż po świecie, Za przewodnika służyły tańce skomponowane przez największych światowych kompozytorów. Bolero , ukraiński hopak , gorące argentyńskie tango czy ogniste hiszpańskie flamenco wręcz zaczarowały liczną publiczność.

Motywem przewodnim drugiego koncertu były niezapomniane szlagiery filmowe z najbardziej znanych i lubianych produkcji telewizyjnych i kinowych, polskich i zagranicznych. Seniorzy z wielką przyjemnością wysłuchali miedzy innymi Walca Barbary z filmu Noce i Dnie czy melodii z filmu Polskie Drogi . Nie zabrakło też utworów, które towarzyszyły największym musicalowym hitom wszechczasów takich jak Skrzypek na Dachu czy My Fair Lady.

Panie grają na instrumentach

Galeria