Mikołajki

6 grudzień 2021

„Święty Mikołaj w niebie siedzi,
I w chwale boskiej jasno świeci;
Lecz siwą głowę z dawna biedzi,
Z czem też na ziemię iść do bożych dzieci,
Do których schodzi on czasami,
Z błogosławieństwem i z darami”

W tym roku kilka tygodni przed świętem Mikołaja Mieszkańcy Domu i podopieczni DDP pisali listy do Świętego Mikołaja. W listach tych, tak jak kiedyś, za czasów dzieciństwa prosili o mikołajkowe upominki. Jedni z powagą, inni z pewnym niedowierzaniem przystąpili do dzieła. Wkrótce prawie 200 listów anielska poczta dostarczyła Świętemu.

List do Mikołaja napisany przez mieszkańca Domu Prezenty w torebkach prezentowych

Już od samego rana 6 grudnia wszyscy z niecierpliwością czekali na odwiedziny tego najbardziej lubianego nie tylko przez dzieci Świętego. Oczekiwanie nie trwało zbyt długo. Wczesnym rankiem, tuż po śniadaniu, kiedy za oknem prószył śnieg pojawił się długo oczekiwany Gość z górą prezentów. W tym roku Święty Mikołaj był niezwykle szczodry. Spełnił mikołajkowe życzenia i to z nawiązką.

Otrzymane upominki uwolniły u Seniorów przeogromne pokłady pozytywnych emocji. Radość, zadowolenie, przyjemność, łzy wzruszenia i malujące się na twarzach uśmiechy, a czasami niedowierzanie towarzyszyły im nie tylko tego niezwykłego dnia ale przez kolejne dni radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Mikołaj wręcza prezent Seniorce. Seniorka trzyma ananas w rękach Mikołaj wręcza prezent Seniorce

Bardzo dziękujemy ks. Jackowi kapelanowi Domu, za zainicjowanie i koordynację akcji „Listy do świętego Mikołaja” . Pragniemy gorąco podziękować za przychylność księdza Proboszcza i wielką hojność Parafian Parafii Świętego Józefa i Matki Bożej Fatimskiej.
Tę wspaniałą akcję spełniającą mikołajkowe życzenia i prośby z wielkim zaangażowaniem wsparła Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie a także Społeczność Szkoły Podstawowej Nr. 8 im. K.K. Baczyńskiego w Tarnowie

Dziękujemy za dobroć i życzliwość. Życzymy Wam zdrowia i wszelkiej pomyślności i aby chęć pomagania, niesienia pomocy innym była dla Was bardzo ważna, bo dobro powraca do Tych, którzy je czynią. Święty Mikołaju do zobaczenia za rok !!!

Galeria