Opera Trzeciego Wieku: Kronika Międzypokoleniowej Małopolski

13 październik 2022

Ostatnie spotkanie jesiennej odsłony projektu „Opera Trzeciego Wieku: Kronika Międzypokoleniowej Małopolski" miało miejsce 13 października o godzinie 10.30 w Naszym Domu.
W październikowy czwartek mieszkańcy Domu w sposób szczególny przybliżyły się do świata opery, zrozumieli , że nie musi być on niedostępny i trudny.

Na stole leżą ręcznie robione jesienne dekoracje oraz kartka z napisem Dzień Seniora Czworo seniorów siedzi na wózkach inwalidzkich,jedna Seniorka deklamuje wiersz

Widzowie mieli okazję dowiedzieć się, czym jest opera oraz czy historie bohaterów wspaniałych dzieł muzycznych mogą być nam bliskie . "Nawiązując bardzo konkretnie do miasta i regionu, tworzymy świadectwo historii, miejsca, Małopolski" – tłumaczą organizatorzy.

Warsztaty przyniosły ogrom wzruszeń i emocji ,pobudziły wyobraźnie i pozwoliły zagłębić się w zakamarki pamięci …nikt nie chciał zegnać gości. W podziękowaniu mieszkańcy wręczyli artystom własnoręcznie wykonane prace, które wykonali w ramach terapii zajęciowej .

Seniorzy siedzą przy stołach

Galeria