40 rocznica Poświecenia Kaplicy Domu

10 maj 2023

Przed 40 –laty w uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski 3 maja 1983 roku ówczesny kapelan ks. Roman Stafin dokonał poświęcenia kaplicy na którą w nowo wybudowanym skrzydle przeznaczono dwa czteroosobowe pokoje. Do tego momentu mieszkańcy uczestniczyli w Mszach świętych w domowej kaplicy sióstr Albertynek. Siostry Albertynki tak o tym wydarzeniu zapisały w swoje kronice: „Poświęcenie odbyło się cicho, skromnie ale wszyscy byli zadowoleni. Po zakończeniu chorzy dziękowali księdzu kapelanowi, dyrekcji, siostrom i wszystkim którzy przyczynili się do powstania i urządzenia kaplicy".

Zdjęcie przyozdobionego kwiatami ołtarza w kaplicy Dwoje kapelanów wchodzi do kaplicy

Po 40 latach w tym samym miejscu, wpatrując się w ten sam krzyż wyrzeźbiony przez Ołpińskiego rzeźbiarza Wspólnota naszego Domu 10 maja zgromadziła się aby dziękować Panu Bogu za dar tego miejsca. Dziękowaliśmy Panu Bogu za dyrekcję, pracowników i mieszkańców  Domu, którzy przez tyle lat szanują to miejsce i troszczą się o nie. Naszemu dziękczynieniu przewodniczył Ksiądz Biskup Leszek Leszkiewicz Biskup Pomocniczy naszej diecezji. Wraz z Księdzem Biskupem Msze świętą koncelebrowali: ks. Grzegorz Nosal wieloletni kapelan Domu, ks. Proboszcz Paweł Górski , ks. Sebastian Wiktorek kapelan szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie oraz obecny kapelan Jacek Chmura .
Cieszyliśmy się z obecności Pani Doroty Krakowskiej Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Tarnowie oraz Pana Wiesława Izworskiego , którzy reprezentowali w tym ważnym dla nas dniu Pana Prezydenta.

Galeria