Majówka

31 maj 2023

31 maja, słonecznym wczesnym popołudniem, mieszkańcy Domu oraz uczestnicy DDP bawili się w stylu włoskim .Do tego dnia dekoracje i stroje Seniorzy szykowali już od kwietnia. Zielony ,czerwony i biały kolor królował na scenie i w ubiorach. Na samym początku obecnych przywitała Pani Renata Michalik-Dyrektor Domu. A po wylądowaniu samolotu na przydomowym ogródku, już po oficjalnym otwarciu tradycyjnej corocznej majówki ,do obecnych dołączył gość specjalny - Dama Wenecka .Włoska Piękność chętnie opowiadała o ich zwyczajach, charakterach i gustach delikatnie wprowadzając karnawałowy klimat .Po kwadransie była najlepszą przyjaciółką jak mieszkańców tak i pracowników domu, a wspomnienie o niej zostały w pamięci i na setkach zdjęć .

Na pierwszym planie znajdują się Seniorzy siedzący na ogrodzie, przed nimi znajdują się schody i wjazd do DPS zaaranżowane we włoskim stylu Na ogrodzie DPS znajduje się kilkanaście stołów, przy których siedzą Seniorzy

Od zabawy do sprawy ,- kolejny przystanek do jakiego zaprowadzili organizatorzy obecnych była włoska Pizzeria DePaSito .Bo jaka Italia bez pizzy !!! Tu Szefowa z Bobem pokazali jak to wszystko wygląda od kuchni .Chodź wspólnego z Włochami ,jak sami się przyznali mieli nie za wiele ,a żarty ich się trzymały ,to produkt końcowy im i tak wyszedł !!!Pizza smakowała wszystkim bez wyjątku . Załoga włoskiej knajpy jednak po tym nie mogła spocząć na laurach , bo musieli jeszcze wzięć się do roboty przy tradycyjnym grillu z kiełbasą i kartkóweczką .

Pod rytmy włoskich przebojów goście tańczyli , wspominali własne wyjazdy do Włoch lub po prostu relaksowali się na  świeżym powietrzu . Kulminacją wieczoru był deser-słynne włoskie tiramisu -nasączony kawą biszkopt, przykryty kremową warstwą serka mascarpone …. Impreza trwała aż do wieczora po czym musiało nastąpić włoskie pożegnanie-Arrivederci Italia .

a pierwszym planie znajdują się Seniorzy siedzący na ogrodzie, przed nimi znajdują się schody i wjazd do DPS zaaranżowane we włoskim stylu, z boku znajduje się Pani Dyrektor

Galeria