logo
Dom Pomocy Społecznej
im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie

ul. Szpitalna 53, 33-100 Tarnów
tel/fax: 14 6888-666, e-mail: dpstarnow@dps.okay.pl
  
 
Kółko akwarystyczne  
 
 
Uczestnicy spotkań w naszym domu założyli również kółko akwarystyczne. Chętnie opiekują się swymi kolorowymi przyjaciółmi mieszkającymi w dużym akwarium wbudowanym w ścianę naszej świetlicy. £adnie urządzone i ciekawie zarybione jest ozdobą tego pomieszczenia.
 
Nowi domownicy
Nieszczędzimy trudu i dokładamy wszelkich starań by akwarium wyglądało jak najlepiej, a nasi przyjaciele w "swoim domu" czuli się dobrze. Przed pojawieniem się nowych domowników dokładnie oczyściliśmy akwarium, uzupełniliśmy wodę. Nasi nowi przyjaciele to: parka guraminów, głupiki, molinezje i cztery ślimaki. Mamy nadzieję, że będą się dobrze czuły w otoczeniu pozostałych naszych rybek.
 
Nasi nowi przyjaciele
W naszym akwarium od niedawna pojawili się nowi mieszkańcy. Tym razem do grona zawitały dorosłe mieczyki, które swoją wspaniałą pomarańczową barwą "rozpromieniły" nasze akwarium.
Jak się okazało nowe rybki są bardzo spokojne i towarzyskie. Bardzo szybko się zaklimatyzowały i zaprzyjazniły z pozostałymi mieszkańcami.
Rybki mają odpowiednią ilość miejsca ze względu na dużą pojemność naszego akwarium, co pozwala również powiększyć naszą hodowlę.
Z niecierpliwością będziemy czekać, aż grono naszych małych przyjaciół będzie liczniejsze. Mamy nadzieję, że któregoś dnia pojawi się nowy narybek.
Osoby mające doświadczenie w hodowli rybek chętnie dzielą się swoją wiedzą i radą z innymi, którzy po raz pierwszy z wielkim zaangażowaniem pragną poznać i umiejętnie wykorzystywać tajniki hodowli tych wspaniałych zwierząt.
Każdy z uczestników kółka akwarystycznego ma własną rybkę i roślinkę wodną, o którą osobiście dba. Oprócz indywidualnej pracy na rzecz naszego kółka również wspólnie dbamy na co dzień, by rybkom czysto się mieszkało, by zawsze były nakarmione, by była odpowiednia temperatura wody, ponadto sprawdzamy stan techniczny urządzeń potrzebnych do funkcjonowania akwarium jak również uzupełniamy brak wody.
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2008-2012 DPS Tarnów