logo
Dom Pomocy Społecznej
im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie

ul. Szpitalna 53, 33-100 Tarnów
tel/fax: 14 6888-666, e-mail: dpstarnow@dps.okay.pl
  
 
O nas  
 
 

Dom Dziennego Pobytu w Tarnowie ma swoją siedzibę przy ul.Szpitalnej 53 w Tarnowie. Placówka dysponuje 50 miejscami i jest czynna od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt kalendarzowych) w godzinach 7.00-16.00. Obszarem działania Domu Dziennego Pobytu jest Miasto Tarnów.

Szczegółowe warunki przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze w Domu Pomocy Społecznej im.Świętego Brata Alberta dla osób w nim nie zamieszkujących ustalane są na podstawie UCHWAŁY NR XXVIII/407/2012 Rady Miejskiej w Tarnowie z dnia 29 listopada 2012 r.

Staramy się by kompleksowo zaspokajać potrzeby ludzi starszych, samotnych, aktywizować ich, wypełniać czas wolny, zapewniać terapię nie odrywając uczestników od własnego środowiska. Udział w zajęciach jest dobrowolny.

Dom jest przestrzenny, a jednocześnie bardzo przytulny.

Niewątpliwie atrakcją naszego Domu jest jego otoczenie. Znajdujące się wokół obiektu alejki spacerowe umożliwiają przebywanie na świeżym powietrzu i uprzyjemniają odpoczynek. W trosce o zapewnienie naszym uczestnikom dobrego samopoczucia wnętrze domu zostało urządzone w sposób bardzo przemyślany, z dużą dozą staranności i dbałości o jego estetykę, z akcentem na stworzenie niepowtarzalnego nastroju w każdym z pomieszczeń.

Przestronny korytarz umożliwia swobodne przemieszczanie i wejście do sal.

Przestrzenna świetlica zwana "zieloną" to miejsce zajęć cichych, gdzie w można w spokoju obejrzeć telewizję, przejrzeć prasę, przeczytać książkę, ułożyć puzzle, rozwiązywać krzyżówki. Duży dopływ światła dziennego nadaje temu pomieszczeniu szczególny klimat pogody ducha. Tutaj można wygodnie usišść, wypić herbatę, podyskutować.

Dzięki wmontowanym drzwiom przesuwalnym istnieje możliwość równoczesnego oglądania telewizji na jednej sali, a na drugiej czytania w spokoju prasy czy książek. Jest to również miejsce osobistych zwierzeń, gdzie każdy może podzielić się troskami i radościami jak również uzyskać życzliwą radę w rozwiązywaniu problemów i pokonywaniu trudności. Elegancki wystrój, duże akwarium wbudowane w ścianę, przestrzeń pozwala dostosować go do rożnych potrzeb: bankietu, zabaw tanecznych czy też innych spotkań. Tu również odbywają się cykliczne spotkania, czytania literatury pięknej przy udziale uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnowie. Świetlica wyposażona jest w wielofunkcyjny sprzęt RTV, DVD oraz CD pozwala na odtwarzanie lektur dla niedowidzących, filmów, muzyki itp.

Sercem naszego domu jest przestrzenna, funkcjonalna i świetnie wyposażona w sprzęt gospodarstwa domowego kuchnia. Jest to miejsce, gdzie podopieczni serwują sobie różne wykwintne i unikalne dania oraz pieką przepyszne ciasta. W kuchni królują zazwyczaj panie, ale panowie w miarę swoich możliwości również służą zawsze swoją pomocą i radą.

Sala zajęć manualnych dzięki swojej przestrzenności i przytulności stwarza warunki do rozwoju swoich umiejętności, zainteresowań i rozwijania zapomnianych pasji. Tu również odbywają się zajęcia plastyczne i rękodzieła. Słoneczne barwy sali zapewniają ciepły klimat i miłą, rodzinną atmosferę. Wielkość pomieszczenia zapewnia pełny komfort podczas prowadzenia zajęć w grupach, a także zajęć wymagających indywidualnej pracy każdego z podopiecznych.
Jest to również doskonałe miejsce na swobodne pogaduszki.

Sala rehabilitacyjna przeznaczona jest do zajęć ruchowych, ogólnousprawniających. Trzy razy w tygodniu, w dwóch grupach pod okiem rehabilitanta seniorzy doskonalą swoją formę. Do dyspozycji podopiecznych jest bieżnia wielofunkcyjna, rowerek, mini steper, urzšdzenie do ćwiczenia równowagi, piłka lekarska. Pomieszczenie to również wykorzystywane jest do zajęć choreograficznych i parateatralnych naszego zespołu.

Sala komputerowa wyposażona jest w niezbędny sprzęt do nauki i obsługi komputera oraz nabycia umiejętności poruszania się w wirtualnym świecie. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Prowadzone są przez doświadczonego informatyka. Wspólnie z podopiecznymi w ramach zajęć informatyk przygotowuje "mini książeczki kucharskie", z zapomnianymi przepisami, kartki ozdobne itp.

Dołożyliśmy wielu starań, aby nasze sanitariaty były nowoczesne i piękne, ale przede wszystkim umożliwiające dogodne i higieniczne korzystanie z nich osobom o obniżonej sprawności fizycznej.
Nowoczesne i funkcjonalne wyposażenie zapewnia korzystającym intymność i wygodę.

Dzienny Dom Pobytu jest dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Nowoczesne umeblowanie oraz przytulna aranżacja stwarzają komfortowe warunki do odpoczynku, pracy i zabawy. Staramy się by nasz Dom miał swój własny niepowtarzalny klimat i to właśnie on czyni go wyjątkowym. Dobór barw i kolorów tworzy nastrój ciepła i radości. Chcemy, aby nasi podopieczni czuli się jak najlepiej, a pobyt w ośrodku był pełen radości i zadowolenia.

Dojazd do placówki z każdej strony miasta jest również istotnym jej atutem. Wejście na teren Domu zapewnione jest z dwóch stron tj. od ul. Szpitalnej i ul. Starodąbrowskiej. W kierunku ośrodka kursuje kilka linii komunikacji miejskiej. Od ulicy Starodąbrowskiej (przystanek tuż przy bramce Domu) kursuje linia nr 5, 14 i 33. Z drugiej strony po przejściu na ul. M. B. Fatimskiej kursuje linia nr 206 oraz 6.

Każdego, kto ma ochotę odwiedzić i poznać Nasz Dom zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 16.00.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2008-2012 DPS Tarnów